Sekcje SUTW

Historyczna Biologiczna Geograficzna Medyczna Językowa
Brydżowa Turystyczna Gimnastyczna Pływacka Filmowa
Literacka Chór Teatralna Wolontariat Ceramiczna
Miłośn. Słupska Komputerowa Kabaretowa Malarska Historii SztukiSekcja Wolontariatu

Tłusty czwartek

Tradycyjnie w ten dzień wspólnie degustujemy pączki. 3 marca 2010 r. odwiedziła nas mlodzież z Warsztatów Terapi Zajęciowej. Mlodzież koncertowała dla nas z okazji Walentynek i Święta Kobiet.

Wspólne lepienie pierogów

W dniu 15 lutego 2011 roku nasze koleżanki: Nelly Czupajlo, Renata Majerowicz i Danuta Wabia uczyły młodzież uczęszczającą do Warsztatów Terapii Zajęciowej jak przygotowuje się pierogi. Trzy rodzaje farszów (kapusta z grzybami,szpinak, twarożek na słodko) przgotowane zostały w domu. Wspólnie przygotowano ciasto, nakładano farsze i lepiono pierogi.
Radość była wielka a pierogi smakowały wszystkim.
Spotkanie z dziećmi

W dniach 13,17,24 marca i 1 kwietnia 2011 r. w godzinach popołudniowych słuchaczki SUTW: Stanisława Orłowska. Krystyna Ratajska i Danuta Wabia dawały radość dzieciom ze świetlicy środowiskowej. Nasze koleżanki uczyły dzieci nowych gier planszowych a także gier swojego dzieciństwa takich jak p. gra "w okręty". Radość była wielka,dzieci przedłużały swój pobyt w świetlicy i prosiły o dalsze spotkania. Wspólne malowanie ozdób wielkanocnych dało wiele radości dzieciom i naszym studentkom.

Wolontariuszki oceniają palmy wielkanocne

W dniu 14 kwietnia 2011 nasze wolontariuszki:Krystyna Ratajska,Stanisława Orłowska i Irena Bączkiewicz były w komisji oceniejacej przygotowane przez dzieci palmy wielkanocne.
Palmy przygotowały dzieci ze wszystkich świetlic środowiskowych w Słupsku a ocena odywała się w świetlicy przy u. Grottgera.

Pierogi po raz drugi

Młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej bardzo smakowały pierogi. Bardzo chcą się nauczyc je robić i tak nasze koleżanki: Nelly Czupajlo, Renata Majerowicz, Joanna Romańczuk, Danuta Wabia, Krystyna Tarasiuk i Krystyna Ratajska w dniu 12 maja 2011 r. wspólnie przygotowały ucztę pierogową. Była piękna pogoda, można było przygotowywać i spożywać pierogi w ogrodzie. Radość była wielka.
Wspólne zwiedzanie

W dniu 25 maja 2011 nasi słuchacze wspólnie z seniorami z gminy Kobylnica zwiedzili: Wieżyce, Szymbark, Sierakowice, Gołub.Warsztaty Terapii Zajęciowej

W dniu 3 czerwca 2011 r. słuchaczki Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Nela Czupajło, Renata Majerowicz, Krystyna Ratajska i Danuta Wabia z okazji Dnia Dziecka odwiedzily młodzież w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Były wspólne zabawy w ogrodzie, poczęstunek i wiele radości.
Wolontariat w przedszkolu

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku nawiązał współpracę z Integracyjnym Przedszkolem Miejskim nr 8 w Słupsku przy ulicy Wiatracznej 10.
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" co tydzień wolontariusze, słuchacze SUTW będą czytać dzieciom bajki. Pierwsze spotkanie z maluchami odbyło się w dniu 27 października 2011r.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały "babci" Janiny.

WOLONTARIAT: SOLIDARNOŚĆ, PASJA, ROZWÓJ

W dniach 21-23.listopada 2011 na zaproszenie Europosła Jana Kozłowskiego brałam udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Program obejmował:
- udział w Międzynarodowym Seminarium oraz debacie na temat "Europejskie wartości w akcji: Wolontariat na rzecz ustabilizowanego i zrównoważonego rozwoju"
- wizytę w Komisji Europejskiej-zapoznanie sie z pracą i rolą Komisji Europejskiej
- udział w otwarciu wystawy fotograficznej "Wolontariat: Solidarność,Pasja,Rozwój"
Urszula Wyrwa

Pierogi inaczej

W dniu 14 grudnia 2011r. wolontariat SUTW wspólnie z pensjonariuszami Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowywali pierogi.
Tym razem do akcji włączyła się prof. Natalia Kurhalyuk z Akademii Pomorskiej prezentując pierogi na sposób ukraiński.
Zabawa karnawałowa

W dniu 16.01.2012 wolontariuszki Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyły wspólnie z pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu we wspólnej zabawie karnawalowej.Zabawa karnawałowa

W dniu 14.02.2012 nasze wolontariuszki brały udział w zabawie karnawałowej w Przedszkolu Integracyjnym. To była wielka radość.
Tłusty czwartek

W dniu 15 02.2012 nasze wolontariuszki z okazji Tłustego Czwartku, wspólnie z młodzieżą w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul Długosza w Słupsku przygotowywały faworki.

Podziękowanie wolontariuszom

W dniu 9 marca 2012 r. Pani Iwona Grota Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupsku podziękowała członkom SUTW za zaangażowanie, wsparcie i pomoc finansową jakimi w ramach współpracy Projektu Grundtvig obdarzono niepełnosprawną młodzież.Nagroda za wolontariat

W dniach 19-20 marca 2012 nasze przedstawicielki: Jadwiga Bekier, Wanda Drozd, Eleonora Sztajnke uczestniczyły w Kongresie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie.
Jednym z głównych punktów programu Kongresu była gala Konkursu "Seniorzy w akcji. UTW dla społeczności".
Nasza koleżanka Wanda Drozd została laureatką tego Konkursu w kategorii "Wolontariusz UTW".
Po powrocie podziękowała wszystkim wolontariuszom SUTW za zaangażowanie w działaniach na rzecz drugiego człowieka i stwierdziła, że bez pracy całego zespołu wolontariuszy nie byłoby możliwości zdobycia takiej nagrody.Więcej o laureatce czytaj na TEJ stronie


KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

W dniu 28.03.2012 r. wolontariuszki SUTW brały udział w wyborze najładniejszej palmy wielkanocnej wykonanej przez dzieci podczas konkursu w Świetlicy Środowiskowej nr 3 przy ul. Grottgera.
PIERWSZY ODWAŻNY

W dniu 29.03.2012 nasz wolontariusz - mężczyzna czytał dzieciom bajki w przedszkolu integracyjnym. Jak bardzo dzieciom podobało się świadczą zasłuchane buzie na zdjęciach.

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

W dniu 4 kwietnia 2012 r. w Miejskim Przedszkolu nr 12 nasze wolontariuszki czytały dzieciom bajki, a później razem z dziećmi wykonywały ozdoby świąteczne.

NIEZAPOMINAJKA

W dniu 15.05.2012 byliśmy gośćmi Przedszkola nr 12 podczas uroczystości nadania imienia NIEZAPOMINAJKA. To drugie słupskie przedszkole, z którym współpracują nasi wolontariusze.
WIERSZE NASZEJ SŁUCHACZKI W KSIĄŻCE DLA DZIECI

Dnia 20 września 2012 r. w zaprzyjaźnionym z nami Przedszkolu "Niezapominajka" w Słupsku odbyły się zajęcia prowadzone przez Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. W spotkaniu uczestniczyła najstarsza grupa przedszkolna (5 i 6-latki). Gości reprezentował wiceprezes Stowarzyszenia, przedstawiciel Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, pracownicy Straży Miejskiej oraz autorka wierszyków zawartych w broszurce do czytania i malowania pt. "Z nami bezpieczniej" - Anna Boguszewska, nasza słuchaczka. Dzieci wysłuchały pogadanki o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, a także wierszyków o chodzeniu pieszo, jeżdżeniu na rowerku lub na deskorolce - czytanych przez autorkę. Taką książeczkę otrzymało każde dziecko w tej grupie wiekowej. Koleżanka Anna Boguszewska miała już podobne spotkanie autorskie w czerwcu w Rowach (z dziećmi z gminy Ustka), a w planie są następne.Również podobne spotkanie odbyło się w dniu 4 pażdziernika 2012
w szkole podstawowej w Kępicach. Nasza słuchaczka Anna Boguszewska czytała swoje wiersze o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.WOLONTARIAT W WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ W SŁUPSKU

26.11.2012r. wolontariuszki SUTW wspólnie z młodzieżą Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupsku przygotowywały naleśniki.

GALA WOLONTARIATU

W dniu 14 grudnia 2012 r. odbyła się w Słupsku GALA WOLONTARIATU. W Gali brali udział i zostali wyróżnieni nasi wolontariusze. GRATULUJEMY

ZBIÓRKA DARÓW

W okresie przedświątecznym nasze wolontariuszki brały udział w zbiorce darów dla potrzebujących. Na zdięciach zbiórka darów w sklepie SANO przy ul. Królowej Jadwigi.

WOLONTARIAT

W dniu 15 grudnia 2012 po wykładzie wspomagaliśmy finansowo Warsztaty Terapii Zajęciowej, z którymi od dawna współpracujemy, kupujac na zorganizowanym kiermaszu wykonane przez młodzież ozdoby.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Zostałam zaproszona do "naszego" przedszkola "Niezapominajka" na uroczystość DNIA BABCI I DZIADKA, która odbyła się w dniu 22 stycznia 2013 r. Dzieci dały piękny popis śpiewu, recytacji i tańca a nastepnie wspólnie z zaproszonymi babciami i dziadkami zajadały się przygotowanymi pysznościami.Urszula Wyrwa

RÓWNI Z WAMI

W dniu 1.02.2013r. grupa teatralna "ROZDARTA KURTYNA" z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupsku przedstawiła słuchaczom SUTW pantomimę "Równi z Wami", w której pokazała problemy z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne w życiu codziennym i kontaktach z ludźmi sprawnymi. Przedstawienie reżyserowała Wioletta Michalska. Występy nagrodzono brawami.
WYKŁAD O PSZCZOŁACH

W piątek 15.03.2013. studenci SUTW wysłuchali ciekawego wykładu p. Małgorzaty Pietkiewicz o pszczołach i produktach pasiecznych oraz obejrzeli film na ten temat.
Po wykładzie słuchacze SUTW odwiedzili kiermasz i kupowali ozdoby wielkanocne wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Słupsku.WOLONTARIAT

W dniu 25.03.2013 słuchaczki SUTW przygotowywały w Warsztatach Terapii Zajęciowej wspólnie z młodzieżą WIELKANOCNE ŚNIADANIE
DZIEŃ DZIECKA 2013

Nasze wolontariuszki systematycznie odwiedzają młodzież w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy ul. Długosza. Tym razem odwiedziny odbyły się z okazji Dnia Dziecka. Było wspólne przygotowywanie posiłku i wiele radosci.

PRZEDSZKOLE NR 12 "NIEZAPOMINAJKA"

W przedszkolu nr 12 "Niezapominajka" nasze wolontariuszki wręczyły dzieciom cukierki z okazji Dnia Dziecka a nasz Uniwersytet otrzymał podziękowanie za wspoółpracę.

PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE NR 8

W przedszkolu integracyjnym nr.8 nasze wolontariuszki bawiły się z dziecmi, wręczyły słodycze z okazji Dnia Dziecka.W podziękowaniu za współpracę otrzymały dyplomy a Uniwersytet podziękowanie.


WYJAZD DO ŁEBY

W dniu 8 czerwca 2013 r. SUTW zorganizował dla grupy 36 dzieci z Placówki Dziennego Wsparcia Nr 3 i "Oratorium" Salezjańskiego w Słupsku wyjazd do Parku Dinozaurów w Łebie. Dziećmi opiekowały się nasze słuchaczki (8), 2 wychowawczynie i 3 mamy. Pogoda dopisała. Humory również. Spotkanie z dinozaurami i wioską indiańską wzbudziło ogromną radość dzieci i zadowolenie opiekunek. Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu SUTW "Jak być aktywnym seniorem w Unii Europejskiej". Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.


WYPRAWA DO LASKU PÓŁNOCNEGO

W dniu 13.06.2013 r. nasze słuchaczki systematycznie uczęszczające na zajęcia z dziećmi i młodzieżą do Placówki Dziennego Wparcia Nr 3 w Słupsku udały się z nimi do Lasku Północnego. Tam dzieci zwiedziły Muzeum Miasta Słupska, a potem było pieczenie kiełbasek przy ognisku.
Wspólny spacer odbywał się w ramach realizowanego przez SUTW zadania publicznego "Jak być aktywnym seniorem w Unii Europejskiej". Zadanie jest współfinansowane ze środków z Unii Europejskiej.

I MY TAM MASZEROWALIŚMY

W dniu 22 czerwca 2013 r. braliśmy udział w IV Rajdzie Wolontariuszy i Sympatyków Wolontariatu.WYCIECZKA DO SZYMBARKA

W miesiącu czerwcu 2013 r. odbyła się wycieczka do Szymbarka zorganizowana przez parafię św. M. Kolbe dla grupy osób niepełnosprawnych. Jako opiekun nad niepełnosprawnymi brała w niej udział nasza koleżanka Wanda DrozdKONKURSY W PLACÓWCE DZIENNEGO WSPARCIA
NR 3 W SŁUPSKU

Nasze słuchaczki systematycznie uczęszczające na zajęcia z dziećmi, wspólnie z wychowawczyniami realizując zadania publiczne SUTW "Przez edukację do aktywności społecznej - kontynuacja" współfinansowane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach RządowegoProgramu na rzecz Aktywności Społecznej osób Starszych w latach 2012-2013, zorganizowały dwa konkursy:

25 listopada 2013 r. konkurs rysunkowy: "Wiersze Juliana Tuwima". Dzieci czytały wybrane przez siebie wiersze i następnie rysowały. Wszystkie rysunki były bardzo ładne, rozpiętość wieku duża, przyznano więc nagrodę dla ogółu uczestników - grę planszową.

16 grudnia konkurs gry w warcaby. Zwycięscy I, II i III miejsca otrzymali bombonierki, a wszyscy uczestnicy czekoladowe cukierki.


Konkursy odbyły się w radosnej, miłej atmosferze.


ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

W ramach współpracy z Przedszkolem Integracyjnym "Tęczowa Dolina" 28.11.2013 r. członkinie naszego UTW wzięły udział w przygotowaniu kiermaszu pakując z przedszkolakami świąteczne pierniki.RAZEM WĘDRUJMY PO POLSCE

W dniu 3 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs pod nazwą "Razem wędrujemy po Polsce". Trzecia edycja pt. "Warszawa da się lubić". Prezentację tej edycji zorganizowało przedszkole nr 32 "Tęczowa Dolina". W konkursie wzięło udział 6 przedszkoli. Wśród zaproszonych gości byli między innymi posłanka do Sejmu Jolanta Szczypińska, przedstawiciel posła do sejmu Zbigniewa Konwińskiego, radna miasta Słupska Krystyna Danielecka-Wojewódzka, ksiądz Piotr Flis z parafii Św. Kantego oraz członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
DEKOROWANIE PIERNIKÓW

W ramach współpracy z przedszkolem integracyjnym nr 8 w Słupsku w dniu 5 grudnia 2013 r. członkinie SUTW razem z przedszkolakami dekorowały pierniki i gwiazdy przeznaczone na kiermasz. Dzieci z okazji "Mikołaja" otrzymały także od pań z UTW czekoladowe mikołaje.
W LEŚNEJ OAZIE

W ramach współpracy z Przedszkolem Integracyjnym nr 32 członkinie SUTW 20.12.2013 r. uczestniczyły w spotkaniu z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Leśnej. Dzieci z przedszkola przedstawiły swój program o tematyce świątecznej ,po czym wszyscy zebrani śpiewali kolędy. Była to również okazja do darowania ciepłych rękawic, skarpet i kapci osobom potrzebującym. Darczyńcami są członkowie SUTW.
BAL Z PRZEDSZKOLAKAMI

Dnia 8 stycznia 2014 roku członkinie naszego Uniwersytetu razem z dziećmi z Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku bawiły się na balu karnawałowym.
WYSTĘP DZIECI

Dnia 13 stycznia 2014 roku dzieci z Przedszkola nr 32 "Tęczowa Dolina" wystąpiły z programem jasełkowym dla słuchaczy Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Występ dzieci spotkał się z gorącym przyjęciem.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Wychowawcy z grupą dzieci z Przedszkola Integracyjnego "Tęczowa Dolina" przygotowali program z okazji Dnia Babci i Dziadka. 27.01.2014 r. na spotkaniu z babciami i dziadkiem z SUTW podziwialiśmy występy dzieci racząc się słodkościami, kawą i herbatą. Dzieci wręczyły także laurki z pięknymi życzeniami długich lat zdrowia.
DZIEŃ WALENTYNKOWY

Dnia 11 lutego 2014 r. aby uczcić dzień Walentynkowy członkinie SUTW spotkały się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej "Leśna Oaza" przy ul. Leśnej. Było czytanie poezji Tuwima, była herbata, słodycze i wspólne śpiewanie popularnych piosenek. Były również serduszka wykonane przez Wandę Drozd z pomocą jej wnuczki Magdy. A na koniec obietnica, że jeszcze w przyszłości spotkamy się np. na "majówce" kiedy zawita wiosna.
BAL PĄCZKOWY

W Tłusty Czwartek 27.02.2014 r. 10 pań z UTW odwiedziło dzieci w przedszkolu "Tęczowa Dolina". Najpierw zagniatano ciasto, potem razem z dziećmi z wielką radością wywijano wspólnie piękne faworki. Były wyśmienite. Po poczęstunku wszyscy razem bawili się tańcząc i śpiewając znane piosenki.
WIELKANOCNE TRADYCJE

Kochane dzieciaki z Przedszkola nr 32 "Tęczowa Dolina" sprawiły nam niebywałą frajdę. Na 15 kwietnia 2014 r. zaprosiły nas na prezentację "Wielkanocne Tradycje".
Grupa integracyjna ubrana w stroje regionalne przedstawiła je opowiadając w piosenkach, wierszykach i tańcu. Na koniec po złożeniu życzeń świątecznych dzieci zostały obdarowane czekoladowymi jajeczkami - pisankami.
WIELKANOCNE SPOTKANIE

Dnia 16.04.2014 r. grupa słuchaczek SUTW udała się do
przedszkola nr 12 "Niezapominajka". Panie najpierw czytały dzieciom bajki i opowiadały o zwyczajach wielkanocnych a następnie wszyscy udali się szukać gniazdek zajączków. Wszystkie grupy znalazły je - były wypełnione smakołykami świątecznymi.
Następnie przy muzyce na placu zabaw grupa 140 dzieci oraz goście i opiekunowie wesoło się bawili.

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W dniu 17.04.2014 r zostaliśmy zaproszeni przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej na wielkanocne śniadanie. Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych. Uczestnicy to wiceprezydent miasta Słupska, przedstawiciele organizacji pozarządowych, rady miasta, wolontariusze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego. Był koszyczek z tradycyjną święconką oraz okazja do złożenia sobie życzeń świątecznych.
MAJÓWKA W OGRODZIE

22 maja 2014 r. słuchaczki SUTW spotkały się na "majówce w ogrodzie" z pensjonariuszami DDPS przy ul. Jaracza. W programie było sprzątanie ogrodu oraz nasadzanie roślin ozdobnych. klomby i rabaty zapełniły się kolorowymi kwiatami i bylinami przyniesionymi przez działkowiczki J.Siek i W. Drozd. Spotkanie zakończyło się wspólnymi rozmowami i grillowaniem kiełbasek.
MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Pod patronatem prezydenta Słupska pana Macieja Kobylińskiego w 23.05.2014 r. odbył się Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych mający zaznaczyć, że wśród nas żyją ludzie niepełnosprawni. W Marszu wzięły udział placówki w których są osoby żyjące inaczej a więc przedszkola i szkoły integracyjne oraz zakłady szczególnej troski. W ramach współpracy z niektórymi z nich, w Marszu wzięli udział słuchacze SUTW, swoją obecnością dając wyraz solidarności i poparcia dla godnego traktowania Osób Niepełnosprawnych.
SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ

10 czerwca 2014 r. grupa słuchaczek SUTW uczestniczyła w pikniku organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej. Spotkanie odbyło sie w miłej, serdecznej atmosferze w ogrodzie, przy muzyce, tańcach i grillowanych kiełbaskach
DZIECI DZIECIOM

Takim hasłem przywitała nas pani dyrektor przedszkola "Tęczowa Dolina" 6 czerwca 2014 r. na Festynie Rodzinnym w którym udział wzięli słuchacze SUTW. Chór wystąpił ze swoim programem wokalnym. W programie festynu były gry i zabawy z dziećmi, loteria oraz smakołyki kulinarne. Dochód z Festynu przeznaczony zostanie na rehabilitację Piotrusia Gadowskiego, absolwenta przedszkola który zachorował na stwardnienie rozsiane

V RAJD WOLONTARIUSZY

W dniu 24.06.2014 r. grupa 27 osób z SUTW maszerując z kijkami wzięła udział w V Rajdzie Pieszym Wolontariuszy zorganizowanym przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Wyznaczona trasa prowadziła od Placu Zwycięstwa ulicami miasta, nad Słupią, koło Stawku Łabędziego przy Szkole Policji, koło Oczyszczalni Ścieków. W Ryczewie ścieżką leśną dotarliśmy do Lasku Północnego i tam przy ognisku i pieczeniu kiełbasek zakończyliśmy wspaniały Rajd razem z wolontariuszami ze słupskich szkół
NASI WOLONTARIUSZE W AKCJI

W dniu 17 września 2014 roku w ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu nasi wolontariusze wraz z policjantem ruchu drogowego, na drodze wylotowej z miasta do Krępy rozdawali elementy odblaskowe pieszym i rowerzystom. Był to element edukacji jak bezpiecznie poruszać się po drogach, szczególnie po zmierzchu.
PONOWNIE W KOŁOBRZEGU

Na zaproszenie Kołobrzeskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nasze koleżanki: Helenka Korneluk i Wala Bugłak wzęły udział w Kołobrzeskich Senioraliach 2014.Senioralia obyły się w dniach 26-27 wrzesnia 2014 r.
I MY TAM BYLIŚMY

W dniu 26.11.2014 w szkole podstawowej nr 5 spotkały się dzieci z 9 słupskich przedszkoli na konkursie "Razem wędrujemy po Polsce". Wśród nich dzieci z przedszkoli, z którymi współpracuje nasz SUTW. Na spotkanie zostały zaproszone nasze wolontariuszki.
SPOTKANIE W TĘCZOWEJ DOLINIE

W ramach współpracy wolontariuszy SUTW z przedszkolem nr 32 "Tęczowa Dolina" w dniu 28 11.2014 braliśmy udział w pakowaniu pierników przeznaczonych do sprzedaży na kiermaszu świątecznym. Sprawne dziecięce rączki szybko obwiązywały tasiemkami torebki wypełnione piernikami. Na pożegnanie były piosenki, uściski i całuski.
ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

"04.12.2014 r. w Przedszkolu nr 32 "Tęczowa Dolina" panie z sekcji wolontariatu w radosnej atmosferze razem z dziećmi z grupy "Stokrotek" wykonywały ozdobne łańcuchy i ubierały świąteczną choinkę
WOLONTARIAT

Centrum Wolontariatu w Słupsku było organizatorem XV Gali Wolontariatu w dniu 06.12.2014 r. Gala obyła się w gmachu Filharmonii Słupskiej. Temat wykładu to: "Rola Wolontariatu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego". Dyplomami, statuetkami, książkami nagrodzono wolontariuszy ze Słupska, okolic Słupska i Brus. I my tam byliśmy, podziwialiśmy występy dzieci i młodzieży z Brus.
HEJ KOLĘDA KOLĘDA

W dniu 19.12.2014 r. w "Leśnej Oazie" wystąpił dla pensjonariuszy ośrodka opieki chór SUTW z repertuarem kolęd. Dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola "Tęczowa Dolina" zaprezentowały program jasełkowy.

DZIEŃ BABCI

Przedszkolaki z NIEZAPOMINAJKI zaprosiły w dniu 21.01.2015 r. "babcie" ze Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie z okazji DNIA BABCI. Były występy dzieci, wspólne śpiewanie kolęd i słodki poczęstunek.
CIĄG DALSZY DNIA BABCI I DZIADKA

W dniu 29.01.2015 byliśmy gośćmi w przedszolu nr 32 Tęczowa Dolina z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były występy dzieci i wspólne zabawy.
JASEŁKA

W dniu 02.02.2015 r. dla słuchaczy Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawili Jasełkę podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej -Trupa "Rozdarta kurtyna". To efekt naszej długoletniej współpracy z Warsztatami Terapii Zajęciowej.
WOLONTARIAT

W dniu 24.02.2015 nasze wolontariuszki wspólnie z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowywały naleśniki i krokiety z różnymi nadzieniami. A potem była wspólna uczta.Jesteśmy zawsze wsród podpiecznych oczekiwani i przyjmowani z radoscią.To dla nas satysfakcja sprawiać radość potrzebującym.
Czekamy na zgłoszenia nowych wolontariuszy. Zapisy: Koleżanki: Wanda Drozd i Janina Siek lub zgłoszenie się do biura SUTW. Zapraszamy
DZIECI Z ŻYCZENIAMI ŚWIĄTECZNYMI

Dzieci z przedszkola nr 12 Niezapominajka z panią Dyrektor i paniami Wychowawczyniami przyjechały do Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w deszczowy poniedziałek 30.03.2015 z życzeniami świątecznymi. Były śpiewy i tańce dzieci, życzenia, zajączek dla SUTW i słodycze dla dzieci.
PALMA

Nasza palma zajeła III miejsce w konkursie palm w Swołowie.
Autorką palmy jest Jagna KrzymuskaNADZIEJA

Wraz z Fundacją dla Dzieci Niepełnosprawnych "Nadzieja" byliśmy współorganizatorami Festynu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Festyn pod hasłem "integracja zaczyna się w sercu każdego Człowieka" odbył się 30.05.2015 r. w siedzibie Fundacji przy ul. Kaszubskiej. Na festyn przybyło, mimo nieciekawej pogody bardzo dużo ludzi z dziećmi. Było wiele atrakcji.Dzieci bawiły się świetnie. Nasi wolontariusze czuwali nad bezpieczeństwem dzieci a także obsługiwali stoiska z poczęstunkiem dla uczestników Festynu.
Do pomocy włączyliśmy ukrańskich studentów AP, którzy pracowali razem z naszymi wolontariuszami i swietnie się bawili. To była prawdziwa integracja międzypokoleniowa.

Tęczowa DOLINA

W dniu 18.06.2015 braliśmy udział w uroczystosciach 25 lecia przedszkola Tęczowa Dolina. Były gratulacje, otrzymaliśmy statuetkę na pamiatkę współpracy, nasz chór Seniores Cantates śpiewał z dziećmi i dla dzieci, oglądaliśmy występy dzieci. To była wspaniała uroczystość.


MOŻNA NA WAS LICZYĆ

W dniu 02.12.2015 grupa wolontariuszek i wolontariuszy brała udział razem z dziećmi w pakowaniu świątecznych pierniczków w "naszym" przedszkolu Tęczowa Dolina .Było wiele radości.Cieszyły się dzieci. Cieszyli się wolontariusze.
Na tę grupę wolontariuszy zawsze można liczyć - idą, pomagają tam gdzie nas potrzebują.
Czy inni słuchacze są obojętni na działalność wolontariacką? Zapraszamy !!! Zachęcamy !!!

DALSZY CIĄG DNIA BABCI I DZIADKA

W dniu 21.01.2016 nasi wolontariusze uczestniczyli w przygotowanej przez przedszkolaków z przedszkola Tęczowa Dolina. Były występy przedszkolaków, kwiaty i poczęstunek dla gości.

TŁUSTY CZWARTEK

Byliśmy z przedszkolakami w tym dniu /04.02.2016/ i wspólnie przygotowywaliśmy faworki. Było wiele radości.
NASI NOWI PRZYJACIELE

W dniu 19.01.2016 nasz chór Seniores Cantetes został zaproszony do Przedszkola Nr 7 w Słupsku z okazji święta Babci i Dziadka. Był koncert kolęd w wykonaniu uniwersyteckiego chóru a potem wspólne śpiewanie.
Przybywa nam przedszkolaków. Jesteśmy sobie potrzebni. I jest to łączenie pokoleń.