Sekcje SUTW

Historyczna Biologiczna Geograficzna Medyczna Językowa
Brydżowa Turystyczna Gimnastyczna Pływacka Filmowa
Literacka Chór Teatralna Wolontariat Ceramiczna
Miłośn. Słupska Komputerowa Kabaretowa Malarska Historii SztukiSekcja Teatralna


W Słupsku kolej na teatr.

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku zadziwia coraz bardziej: ta geograficznie biorąc prowincjonalna placówka jest tak dynamiczna, że tej energii mogłyby jej pozazdrościć podobne placówki ze znacznie większych ośrodków miejskich. Nowa inicjatywa słupskich seniorów to zabawa w teatr. Właśnie odnotowujemy premierę, którą zapowiedziano na 21 czerwca 2008 r. w miejscowym Teatrze Rondo...


Rok akademicki 2015 / 2016

Próby zespołu w każdy wtorek o godz. 16:00 w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Niedziałkowskiego

Prowadzący : mgr Hubert Gendig

Kierownik sekcji: Anna Paczkowska, Jadwiga Bekier

Zajęcia odbywają się w ramach realizowanego przez SUTW zadania publicznego "Warsztaty twórcze - literatura, teatr, plastyka, śpiew" współfinansowanego przez Miasto Słupsk.


"Moje Dni" program spektaklu


"Moje Dni" to spektakl teatralny,którego premiera odbyła się 21 czerwca 2008 w tetrze RONDO Występ odbył się przy przepełnionej widowni.Został przyjęty przez publiczność z ogromnym aplauzem.

W oparciu o teksty zaczerpnięte z konkursu literackiego "Dawnych wspomnień czar" i innych wspomnień ludzi Pomorza Środkowego opracowany zostal scenariusz spektaklu teatralnego. Opracowania scenariusza i prowadzenia prób podjął się profesor Daniel Kalinowski z Akademii Pomorskiej.
13-osobowy zespół słuchaczy SUTW rozpoczął pierwsze próby w listopadzie 2007 roku. Poznawano swoje możliwości ruchowe, wyrażnie emocji głosem lub gestem. Były ćwiczenia sprawiające radosć ruchu oraz poznawanie swojej energii. I tak poraz pierwsz zespoł teatralny na Prapremierze 12 czerwca wystąpił przed swoimi kolegami uniwersyteckimi.
Wanda Szuflita napisała do Biuletynu": W/g mnie w spaktaklu uchwycono to, co było ludzkie w owym czasie. Np. przejmujący byl odgłos butów: stuk, stuk... Ciągle ktoś o coś nas podejrzewał.... Mnie najbardziej podobała sie melodia "Na Wojtusia z popielnika"... Właśnie tę melodię nuciliśmy do snu naszym dzieciom. Osobiście dziękuję za doznane przeżycia i wzruszenie związane ze spektaklem.


Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w dniach 22, 23 i 24 pażdziernika 2008 r. obejrzała spektakl "Moje dni" w reżyserii prof.dr Daniela Kalinowskiego, w wykonaniu słuchaczy Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spektakl przedstawiony był 6 razy,a obejrzała go młodzież ze szkół: Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 4, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształc acych, Zespoł Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących IV Liceum Ogólnokształcące, VLiceum Ogólnokształcące Zespoł Szkól Ogólnokształcącycgh nr. 3, I Liceum Ogólnokształcące Zespoł Szkól Ogólnokształcących nr. 2, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1, Zespoł Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Teksty oparte na wspomnieniach ludzi Pomorza Środkowego stanowiły podstawę scenariusza opracowanego przez profesora Kalinowskiego.
Wypowiedzi mające charakter osobistego reportażu historycznego związane były z przeżyciami II wojny światowej i latami powojennymi na Pomorzu.

Wszystkie grupy młodzieżowe z powagą i w skupieniu obejrzały spektakl, który stanowił dla nich żywą lekcję historii.


Wigilia 2008 w SUTW

Dzień 18 grudnia był ostatnim dniem spotkania słuchaczy Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 2008 roku. W tym dniu wygłoszony został wykład przez mgr Anny Brochocką z Muzeum Pomorza Środkowego na temat "Boże Narodzenie w sztuce". Wykład poprzedził spektakl w wykonaniu Sekcji Teatralnej "Wieczór Wigilijny" reżyserowany przez mgr Jacka Górawskiego.
Aktorzy ubierali choinkę, przygotowywali wieczerzę i wspominali. Padały teksty wygłaszane przez poszczególne osoby:

- "Dawniej to zawieszano u sufitu gałązki jemioły, jodły albo świerka, albo też i sosny jako symbol zwycięstwa życia nad śmiercią, dnia nad nocą albo światła nad ciemnością".
- "Choinka jest symbolem drzewa rajskiego a ponieważ jest zielona i żywa nawet w zimie oznacza także Pana Jezusa".
- "Teraz to jest całkiem inaczej. To co stare odeszło, minęło. Zamiast złota-niosą dolary, zamiast mirry - niosą video, zamiast kadzidła-komputer".
- "Podczas, gdy Józef i Maryja wędrowali do Betlejem, jeden z aniołów zebrał wszystkie zwierzęta, aby wybrać najbardziej przydatne do niesienia pomocy świętej rodzinie w stajence".

Pojawiły się: lew, lis paw, osiołek i wół - wygłaszając swoje kwestie i rozpoczyna się wieczerza. Na stole pojawiają się potrawy: pierożki z kapustą i grzybami, karp w galarecie, kluski z makiem, ryba smażona, śledź w śmietanie, ryba po grecku, zupa grzybowa, barszcz z uszkami, owoce i ciasto.
Jedna z osób przy stole liczy potrawy "jest już dwanaście"

Dalej wspominają:

-"Wigilia od dawien dawna była przecież dużą uroczystością rodzinną. Tego dnia służba wcześnie rano udawała się nad rzekę, aby w wykutych przeręblach złowić świeże ryby" i pada wypowiedź -"Teraz to i mrozu ani lodu nie ma"
- "Przygotowywano zupę migdałową z rodzynkami, barszcz z uszkami, kutię dla służby, krążki z chrzanem no i placuszki z makiem"
-"Obrus musiał być położony na sianie a w czterech kątach izby stały cztery snopy niezmłóconego zboża"
- "I oczekiwano pierwszej gwiazdy"

Dalej nastąpiły wspomnienia jak była Wigilia na Litwie, a jaka w Krakowie. "A opłatek jest?"

Kiedy widać było pierwszą gwiazdkę na niebie rozpoczyna się Wieczerza. I słychać piękny tekst: "Możemy rozpoczynać wieczerzę. A jedno nakrycie dla nieznajomego gościa. To bardzo ważne. W tym dniu jest zawsze ktoś, kto potrzebuje naszej pomocy"
"Starym zwyczajem podzielmy się opłatkiem".

Aktorzy wyszli do widzów z opłatkiem i nastąpił piękny niespodziewany dla widzów moment dzielenia się opłatkiem. Były życzenia pocałunki i łzy wzruszenia.

A na koniec życzenia: "Życzymy Wam radosnych i rodzinnych świąt".
A czego życzymy najwięcej: - po prostu: "zwykłego, ludzkiego szczęścia".


"Mój Nowy Dom" w wykonaniu III Teatru

W dniu 23 kwietnia 2009 r.o godz. 18.00 jako podsumowanie wystawy fotograficznej czynnej jeszcze w Herbaciarni na Rynku Rybackim w Słupsku odbył się spektakl pt. Mój Nowy Dom wyreżyserowany przez Jacka Górawskiego w wykonaniu III TEATRU.
Spektakl "Zielona gęś"

W dniu 10 lutego 2010 roku odbyła się w Słupskim Ośrodku Kultury premiera spektaklu "Zielona gęś" w reżyserii Daniela Kalinowskiego.
Jest to czwarty spektakl przygotowany przez naszą Sekcję Teatralną
Więcej zdjęć w galerii - "Sekcja teatralna"


Sekcja teatralna - pełna nazwa

Nasza Sekcja Teatralna 12. marca 2010 r. przyjęła nazwę: "III Teatr":
Autorem nazwy i obecnym reżyserem nowego spektaklu jest pan Stanisław Miedziewski.

III Powiatowy Przegląd Kabaretowy "Obciach"

W dniu 09.04.2010 nasz III TEATR wziął udział w III Powiatowym Przeglądzie Kabaretowym "Obciach" w Kobylnicy. Zaprezentowaliśmy spektakl "Zielona Gęś" i wyjechaliśmy z nagrodą.
Nagrodzono również naszą koleżankę Halinę Nowocińską za wyróżniającą się grę aktorskąWystęp III Teatru

III Teatr wystąpił ze swoim spektaklem pt. "Mój Nowy Dom" podczas Nocy Muzeów w Zamku Książąt Pomorskich dnia 15 maja 2010 r.
o godz. 20:45.
2 Regionalne Konfrontacje Teatralne

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kępicach relizując projekt współfinansowany ze środków Powiatu Słupskiego zorganizował 2 REGIONALNE KONFRONTACJE TEATRALNE.
Konfrontacje odbyły się w dniu 5 listopada 2010 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kępicach. Do konkursu zgłosiło się 6 zespołów. Przyznano dwa I-wsze miejsca oraz III miejsce. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy uczestnictwa.
Poza konkursem wystąpiła grupa teatralna Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze sztuką Zielona Gęś w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego.
Pogrzeb po polsku

W dniu 14 stycznia 2011 r. o godz 19:00 w Teatrze RONDO odbyła się Premiera dramatu Tadeusza Różewicza "Pogrzeb po polsku" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego.
Wykonawcy - członkowie Sekcji Teatralnej Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku III TEATRWięcej zdjęć w galerii

"Zielona Gęś" u seniorów

28 stycznia 2011 r. członkowie sekcji teatralnej - III Teatr spotkali się z pensjonariuszami Domu Dziennego Pobytu w Słupsku. Pokazano spektakl "Zielona Gęś" Gałczyńskiego w/g scenariusza opracowanego przez prof. Daniela Kalinowskiego. Widzowie z zadowoleniem przyjęli spektakl. Były gromkie brawa i podziękowania zarówno ze strony kierownictwa DDP jak i samych pensjonariuszy.

"Zielona Gęś" w Warsztatach Terapii Zajęciowej

W dniu 2 lutego 2011 r. sekcja teatralna Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku III Teatr spotkała się z mlodzieżą - uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Długosza w Słupsku.Zaprezentowano spektakl Ildefonsa Gałczyńskiego "Zielona Gęś" w/g scenariusza prof. Daniela Kalinowskiego.
Młodzieży bardzo podobał się spektakl. Reakcja była emocjonalna i bardzo spontaniczna.

Uczymy młodzież

Od 26 lutego 2011r. przez 5 dni Sekcja Teatralna Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawiajac spektakl teatralny dla mlodzieży szkół licealnych przyczyniła się do poszerzenia ich wiadomości literackich i historycznych.
Niezwykłe miejsce spotkania teatralnego

W dniu 05.03.2011 r. w kaplicy kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego III TEATR Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawił dla seniorów spektakl "Zielona Gęś".Po spektaklu nasi aktorzy spotkali się przy kawie i cieście z dzialaczami Caritasu omawiając wspólne dzialania na rzecz seniorów.

List od Prezydenta Miasta z 21.04.2011Dzień matki

Nasze koleżanki i koledzy w dniu 26 maja 2011 r. z okazji Dnia Matki przedstawili spektakl słowno-muzyczny. Było wzruszenie i wielkie brawa. To piękna niespodzianka. Dziękujemy członkom zespołu.

III TEATR w Berlinie i Flensburgu

W dniach 22-28 czerwca 2011 roku sekcja teatralna SUTW w Berlinie i Flensburgu prezentowała sztukę "Moje Dni" w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego. Sztuka tłumaczona na język niemiecki z mulimedialnym przekazem przyjeta została z wielkim aplauzem. Była to realizacja Programu "Poznajemy się przez sztukę" współfinansowanego przez:
- Fundację Współpracy Polsko - Niemieckiej,

- Urząd Miejski w Słupsku.


Więcej informacji w menu "Współpraca" oraz w "Galerii".


Jasień teatralna

Trzy dni 3, 4 i 5 listopada 2011r. w miejscowości Jasień gmina Czarna Dąbrówka trwały spotkania ze sztuką. Odbywały się warsztaty teatralne, wokalne, wystawy, spektakle teatralne i plenerowe.
W "Jasieni Teatralnej" brał udział teatr SUTW w Słupsku prezentując dwa spektakle reżyserowane przez prof. Daniela Kalinowskiego.
W dniu 4.11.2011r. III Teatr wystąpił z przedstawieniem "Mój nowy dom", a 5.11.2011r. zaprezentował "Zieloną Gęś' .
Obydwa spektakle wzbudziły ogromne zainteresowanie publiczności, oklaskom nie było końca , a aktorzy długo nie mogli zejść ze sceny.

Konfrontacje Teatralne w Kępicach

Dnia 18.11.2011r. Teatr SUTW uczestniczył w III Regionalnych Konfrontacjach Teatralnych zorganizowanych przez MGOK i Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Kępice. Nasi aktorzy wystąpili ze spektaklem "Mój nowy dom" w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego. Zajęli II miejsce w kategorii osób dorosłych.

Teatr w muzeum

W dniu 24 listopada 2011r. w Zamku Książąt Pomorskich nasz teatr wystąpił ze spektaklem "Mój nowy dom" w reż. prof. Daniela Kalinowskiego podczas spotkania w ramach integracji pokoleń w związku z wystawą Muzeum Pomorza Środkowego "Robotnicy przymusowi w Środkowej Frankonii".

Po przedstawieniu były wspomnienia świadków historii - osób, które opowiadały jak wyglądało ich dzieciństwo w czasie wojny i lata powojennej tułaczki. Swoją młodość wspominali nasi członkowie: Stefania Gmoch, Mieczysław Moszko, Janina Pietrasiewicz - Chudy. Spektakl i wspomnienia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem szczególnie młodzieży, która zadawała wiele pytań.
Teatr w Objeździe

27 listopada 2011r. w Świetlicy Wiejskiej w Objeździe odbył się Wieczór Poetycki - "Tu mieszkam, stąd pochodzę" w trakcie którego III Teatr wystąpił ze spektaklem "Mój nowy dom" w reż. prof. Daniela Kalinowskiego. Sztuka została odebrana z wielką sympatią. Organizatorzy wystąpili z propozycją dalszej współpracy z Sekcją Teatralną.
"Zielona Gęś" w Tuchomiu

III TEATR Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 11 lutego 2012 r. wystapił przy zapełnionej widzami sali w Gminnym Ośrodku Kultury W Tuchomiu. Nasz teatr wystąpił na zaproszenie Koła Emerytów,Rencistów i Inwalidów.
Aplauz publiczności był nagrodą dla aktorów - słuchaczy SUTW i jednym z punktów programu realizowanego w Europejskim Roku Ludzi Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

"Zielona Gęś" dla mieszkańców Słupska

W Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej członkowie naszej Sekcji Teatralnej zaprezentowali słupskiej publiczności spektakl "Zielona Gęś" wg I. Gałczyńskiego w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego. Spektakl odbył się 18.02.2012 r. w kawiarni Baccarad, kawiarni przyjaznej seniorom. Wśród publiczności byli zaproszeni goście: Prof. Christian Winter z Uniwersytetu im Goethego za Frankfurtu/Menem, Pan Rafał Jeka Pełnomocnik Prezydenta miasta Słupska ds. Organizacji Pozarządowych, Pani Katarzyna Maciejewska kierownik Działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego,Pani Iwona Grota Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Gra aktorów nagrodzona została gromkimi brawami a nasz niemiecki gość,nieznający języka polskiego ocenił bardzo wysoko grę aktorską i złożył zespołowi gratulacje.

MÓJ NOWY DOM

Grupa Teatralna Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przedstawiła spektakl "Mój Nowy Dom" w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego:

W dniu 26.03.2012 - w słupskim teatrze dla członków stowarzyszenia Pierwszych Słupczan;

Spektakl nagrodzony został dużymi brawami. Wysoko oceniono grę aktorską naszych aktorów-amatorów.
Teatr "Zielona Gęś" w Ustce

W dniu 28.03.2012r. słuchaczom Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nasz teatr zaprezentował spektakl pt. "Zielona Gęś"
wg I. Gałczyńskiego w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego. Przedstawienie bardzo się podobało.
TU IDZIE MŁODOŚĆ

W dniu 22.06.2012 sekcja teatralna przedstawiła słuchaczom SUTW nowy spektakl "Tu idzie mlodość" w reżyserii Grzegorza Gurłacza.FESTIWAL ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

W czasie trwania Festiwalu Organizacji Pozarządowych w dniu 24 czerwca 2012 r. na bulwarze Popiełuszki nasza grupa teatralna zaprezentowała słupskiej publiczności spektakl teatralny "Zielona Gęś" w/g Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego.

NOWA SZANSA DLA SEKCJI TEATRALNEJ SUTW

W dniu 11 wrzesnia 2012 r. w Słupsku podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy UNIVERSIDADE SENIOR DO CARTAXO /PORTUGALIA/ a SŁUPSKIM UNIWERSYTETEM TRZECIGO WIEKU. Z p. Arturem Manuelem Oliviera omówiono formy współpracy. Ustalono prezentację spektakli teatralnych poczawszy od m-ca czerwca 2013 r. Miasta CARTAXO i SŁUPSK są miastami partnerskimi.SZOPKA ŚWIĄTECZNA

W dniu 14.12.2012r. po wykładzie teatr SUTW wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój przedstawiając bożonarodzeniowe jasełka. Cała sala śpiewała kolędy, a po przedstawieniu wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

JASEŁKA

W dniu 25 stycznia 2013r. teatr SUTW dwukrotnie przedstawił bożonarodzeniowe jasełka:
Przedstawienie reżyserował Grzegorz Gurłacz

W Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w SłupskuNa spotkaniu zorganizowanym przez studentów Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania w Słupsku ze słuchaczami Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
JASEŁKA W DZIENNYM DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W SŁUPSKU

Centrum Aktywności i Integracji Seniora przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej MOPR w Słupsku realizując program "Druga młodość zaczyna się po 60 roku życia!" zaprosiło w dniu 29.01.2013r. teatr Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z jasełkami w reżyserii Grzegorza Gurłacza. Występy naszych aktorów oglądali podopieczni DDPS i seniorzy z miasta Słupska.

NASZ TEATR

Członkowie sekcji teatralnej w dniu 05.04.2013 wystapili w IV Przegladzie Kabaretów Wszelkich "Obciach" w Kobylnicy.
NASZ TEATR W DOMU KULTURY "EMKA"

W dniu 20.06.2013r. podczas przeglądu słupskich teatrów amatorskich nasz zespół teatralny wystąpił ze spektaklem "HIPOKRYTY". Spektakl został przygotowany w ramach realizowanego zadania publicznego "Przez edukację do aktywności społecznej" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013.
TRZY TEATRY

W dniu 1 października 2013 o godz. 11:00 w Słupskim Ośrodku Kultury odbyła się prezentacja 2 spektakli:
- KOLOROWE POMIESZCZENIA - prezentowany przez berlińskich seniorów
-HIPOKRYFY - prezentowany przez słuchaczy SUTW

Prezentacja spektakli odbyła się w ramach realizacji projektu "Poznajemy się przez sztukę" współfinansowanego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej i Miasto Słupsk

Natomiast spektakl "Kropla miodu" prezentowany przez seniorów z Cartaxo /Portugalia/ był częścią zadania publicznego w ramach inicjatywy obywatelskiej słupskich seniorów, współfinansowany przez Miasto Słupsk


WYSTĘP ZESPOŁU TEATRALNEGO

W dniu 16.12.2013 r. po ostatnim w roku 2013 wykładzie ogólnym wystąpił nasz zespół teatralny pod kierownictwem p.Grzegorza Gurłacza. Podczas występu słuchacze świetnie się bawili a następnie wspólnie przy śpiewaniu kolęd podzielili się opłatkiem życząc sobie ZWYKŁEGO LUDZKIEGO SZCZĘŚCIA

SZUKANIE SIEBIEKOCHAMY TEATR

W dniu 13 lutego 2014 r. grupa 50 słuchaczek i słuchaczy naszego SUTW obejrzała na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni spektakl CHŁOPI.
W przerwie przy kawie dzieliliśmy się wrażeniami.
IMITACJE

W dniach 22 i 23 lutego 2014 r. członkowie Sekcji Teatralnej: Janina Lachowska, Danuta Magierska, Anna Paczkowska, Janina Pietrasiewicz - Chudy, Halina Staniszewska, Zofia Tomiczek i Jerzy Zellma wystapili w Teatrze Rondo w sztuce "IMITACJE" Wystawienie sztuki Imitacje to zapowiedż obchodów rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza. Pomysł i realizacja: Stanisław Miedziewski i Hubert Gendig.
III TEATR I PIERWSI SŁUPSZCZANIE

Nasza grupa teatralna została zaproszona w dniu 25 marca 2014 r na zebranie sprawozdawcze koła Pierwszych Słupczan. Występ kabaretowy "Pokaz Mody" spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów.
A potem były rozmowy przy kawie, herbacie i ciasteczkach.
NASZ KABARET W BYDGOSKIM UNOWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU

22 maja 2014 r. nasz "Kabarecik Plecik" wystąpił w Bydgoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku z przedstawieniem "Pokaz Mody". Występ bardzo się podobał i spotkał się z gorącym przyjęciem.
NASZ KOLEGA REŻYSEREM

W trakcie dni "Kultury bez granic" zorganizowanych przez przez Prezydenta Miasta Słupska, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku w dniu 22 maja 2014 r. na małej scenie "Teatru Nowego" w Słupsku wystawiono widowisko parateatralne wg poematu Blaise Cendrars'a pod tytułem "Proza transsyberyjskiej kolei i małej Żanny z Francji" W spektaklu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, Teatr Tańca "ENZA", Jerzy Zellma, muzycy Tadeusz Picz, Andrzej Chrzanowski. Scenariusz i reżyseria nasz uniwersytecki kolega Jerzy Zellma.
SAM NA SCENIE

W dniach 12-14.06.2014 r. odbędzie się w Teatrze Rondo Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - FESTIWAL MELODRAMÓW - 10 SAM NA SCENIE.
Organizatorem Festiwalu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej, Słupski Ośrodek Kultury - TEATR RONDO
Wsrod sympatyków festiwalu, którzy od lat towarzyszą prezentacjom konkursowym, została powołana 10 osobowa kapituła, która przyzna nagrodę w imieniu publiczności. W skład kapituły weszła nasza koleżanka HALINA STANISZEWSKA


//// NIEUSTĘPLIWY //// CHWYTAJĄCY //// ZA GARDŁO //// LĘK ////

Premiera spektaklu odbyła się 07.11.2014 r. w teatrze RONDO. W spektaklu biorą udział nasze koleżanki i kolega - członkowie Sekcji Teatralnej.
Bohater opowieści / Jerzy Zellma / przedstawia historię jednego z dzieci, które w czasie wojny dziecięcym transportem wysyłano do Anglii i do Szwecji a ich rodziców wywożono do obozów zagłady. Jako dorosły mężczyzna chłopiec ten tropi własne ślady.........

Reżyser spektaklu - Stanisław Miedziewski
Muzyka - Bartosz Kieresiński
Kostiumy i scenografia - Magdalena Franczak

PAWILON II

Sekcja teatralna aktywna. W dniu 11 marca w MCK przy ul. 3-go Maja w Słupsku, z okazji Dnia Kobiet zaprezentowała sztukę pt."PAWILON II" Tadeusza Gombrowicza, który przyjęto wielkim aplauzem.
Natomiast 21 marca w Nowym Teatrze przy ul. Wałowej w Słupsku na dorocznym spotkaniu Towarzystwa Pierwszych Słupszczan wystąpili nasi aktorzy Sekcji Teatralnej Kol. Jerzy Zellma wystąpił z monodramem pt. "PRZESTRZENNY WYMIAR WSPOMNIEŃ" oraz kol. Halina Nowocińska recytując dwa wiersze pokazała prawdziwy kunszt deklamacji. Słowo wiążące do tej interpretacji wygłosiła pani Marianna Borawska.


SENIORZY DLA SENIORÓW

W dniu 11.03.2015 spotkanie STOWARZYSZENIA PIERWSZYCH SŁUPSZCZAN urozmaicili seniorzy Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku występami chóru i kabareciku.
NASI ARTYŚCI

W dniu 10.04.2015 wystawiony został spektakl "Niedokończone" w reżyserii Wiesława Dawidczyka w/g Becketta.
W 5 osobowej obsadzie 4 osoby to członkowie Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Danuta Magierska, Danuta Reszka, Halina Staniszewska i Jerzy Zellma. Gratulujemy naszym artystom.

TO I OWO

Dnia 24.04.2015 r. w teatrze "Rondo" w pierwszą rocznicę śmierci Tadeusza Różewicza wystawiono spektakl pt. "To i owo" w reżyserii Stanisława Miedziewskiego. Spektakl składał się z wielu wątków poezji i prozy Tadeusza Różewicza. Na scenie występiły nasze koleżanki i kolega z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież artystyczna Ronda, aktorzy Teatru Nowego, urzędnicy miejscy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Wielkie brawa dla naszych aktorów.
"SZYBUJĄ"

"W sztuce Stanisława Miedziewskiego widzowie mogli zobaczyć także grupę studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wielkie brawa za odwagę i podjęcie się niałatwego jakby nie było zadania. Role nie były proste. Różewicz nie jest materią lekką i przyjemną.Po raz kolejny mamy dowód, że na realizację swoich pasji i marzeń nigdy nie jest za póżno. I nieważny jest efekt końcowy, ważne, że udało się przełamać własne obawy i pokazać światu, że starsi ludzie wcale nie muszą siedzieć samotnie w domu. Że mogą świetnie bawić się, że przed nimi wciąż wiele nie odkrytych dziedzin. To wspaniały i optymistyczny przykład. No i strzałka wędruje wysoko do góry"

czwartek 30 kwietnia 2015 NASZE MIASTO /MŻ

KOCHAMY TEATR

W dniu 13.05.2015 miłośnicy teatru odbyli podróż do Teatru Muzycznego w Gdyni. Obejrzeliśmy spektakl "Le Petit Prince" - Mały Książe oparty na powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Spektakl o biegu życia ze wspaniałą grą chłopca w roli Małego Księcia.

NASZ III TEATR

W dniu 03.12.2015 nasze artystki i artysta, w teatrze Rondo wystawili sztukę "Pawilon II" w reżyserii mgr Huberta Gendig. Sztuka została zrealizowana w ramach zadania publicznego "Warsztaty twórcze: literatura, teatr, plastyka, śpiew", współfinansowanego przez Miasto Słupsk. Widzowie ocenili wspaniałą grę aktorską wyrażając swoje zadowolenie gromkimi brawami.
Wielkie brawa dla naszych artystów, którzy są aktywni, realizują swoje pasje i czynią to dla nas !!!

POZNAJEMY TWÓRCZOŚĆ WITOLDA GOMBROWICZA

15.12.2015 zakończyła się w teatrze Rondo realizacja zadania publicznego "Seniorzy przybliżają twórczość Gombrowicza", współfinansowanego przez Miasto Słupsk. Był to cykl 6 spektakli i wykładów dla słupskiej młodzieży szkól ponadgimnazjalnych przybliżajacych twórczość Witolda Gombrowicza. Po każdym spektaklu "Pawilon II" w wykonaniu sluchaczy Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, opracowanym na podstawie "Iwony Księżniczki Burgunde", dla kolejnej grupy młodzieży autor scenariusza mgr Hubert Gendig omawiał problemy zawarte w prezentowanej sztuce, nawiązując równocześnie do "Ferdydurke" będącej lekturą tej młodzieży.


"PAWILON II" W SANATORIUM

Dnia 18.01.2016 nasz III Teatr wystawił sztukę "Pawilon II" w rezyserii Huberta Gendig w sanatorium Perła w Ustce. Sztuka bardzo podobała się pensjonariuszom.