Sekcje SUTW

Historyczna Biologiczna Geograficzna Medyczna Językowa
Brydżowa Turystyczna Gimnastyczna Pływacka Filmowa
Literacka Chór Teatralna Wolontariat Ceramiczna
Miłośn. Słupska Komputerowa Kabaretowa Malarska Historii SztukiSekcja Chór

Rok akademicki 2015 / 2016

Próby chóru odbywają się we wtorki w godz. 9:00-11:00 w Słupskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem mgr Rafała Przybyło.

Kierownik Sekcji Leokadia Ceynowa
ZAPRASZAMY

Zajęcia odbywają się w ramach realizowanego przez SUTW zadania publicznego "Warsztaty twórcze - literatura, teatr, plastyka, śpiew" współfinansowanego przez Miasto Słupsk.


U NASZYCH MILUSIŃSKICH

Nasi milisińscy z przedszkola Tęczowa Dolina zatęsknili za nami. Poszliśmy do nich 13.01.2016 r. z kolędami i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. To było radosne spotkanie.
I MY TAM BYLIŚMY

W dniu 19.12.2015 nasz chór Seniores Cantates wystąpił z koncertem kolęd na Wigilii dla osób samotnych zorganizowanej przez Caritas parafii pw. św. Jacka
GALA WOLONTARIATU

W dniu 04.12.2015 Centrum Wolontariatu w Słupsku zorganizoało GALĘ WOLONTARITU. Zaproszeni zostali i nagrodzeni dyplomami wolontariusze z terenu Słupska i okolic. Nasi wolontariusze zostali również nagrodzeni
a nasz chór Seniores Cantates uświetnił tę uroczystość.
Brawo nasi Wolontariusze !!! Brawo Chórzyści !!!
ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA

Nasz chór SENIORES CANTATES przygotowuje się do występów.
OSTATNI WYKŁAD

W dniu 15.06.2015 wysłuchaliśmy ostatniego wykładu w roku akademickim 2014/2015. Na zakończenie zaśpiewał nasz chór Seniores Cantates.
ZDROWYCH, RADOSNYCH WAKACJI.
DO ZOBACZENIA W ROKU AKADEMICKIM 2015/2016
NOC MUZEÓW

W dniu 16.05.2015 Chór Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Seniores Cantates pod dyrekcją mgr Rafała Przybyło rozpoczął obchody Europejskiej Nocy Muzeum w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.WYSTĘP CHÓRU

W dniu 27.01.2015 nasz chór wystąpił z koncertem kolęd w Warsztatach Terapii Zajęciowej. To nasza cykliczna wizyta w tym ośrodku.
KOLĘDOWANIA dc.

W dniu 18.01.2015 r. nasz chór Seniores Cantates pod dyrekcją mgr Rafała Przybyło dał koncert kolęd w kościele pw. św. Jacka
SUTW NA SPOTKANIU Z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI

W dniu 17.01.2015 chór SUTW wziął udział w świątecznym spotkaniu zorganizowanym przez Caritas parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego dla osób niepełnosprawnych grupy Wiara i Światło. Spotkanie odbyło się w zakrystii, uczestnicy spotkania wysłuchali kolęd śpiewanych przez chórzystów pod dyrekcją mgr Rafała Przybyło a następnie poczęstowani zostali słodkościami.
KOLĘDOWANIE

W dniu 6 stycznia 2015 r. nasz chór zaspiewał kolędy pod dyrekcją mgr Rafała Przybyło w kosciele Ewangielicko-Augsburskim w Słupsku uczesytnicząc w nabożeństwie.Na pamiątkę z rąk ks.Wojciecha Froehlicha otrzymaliśmy podziękowanie z życzeniami Bożego błogosławieństwa.
DZIEŃ MATKI

26 maja 2014 r. w ramach projektu "Warsztaty twórcze-teatr, śpiew, plastyka - kontynuacja" - współfinansowanego przez Miasto Słupsk wystąpił z humorystycznym programem z okazji Dnia Matki Kabarecik -Plecik a także zaśpiewał chór SUTW "Seniores Cantates". Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.


CHÓR SUTW W PRZEDSZKOLU NR 8

Dnia 15.01.2014 roku chór naszego Uniwersytetu dał występ kolędowy dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 8 w Słupsku. Dzieci natomiast wystąpiły z programem jasełkowym.
ŚPIEWAMY

Nasz Chór pod dyrekcją mgr Krzysztofa Plebanka wystąpił w dniu
15 listopada 2013 podczas uroczystości jubileuszowych Klubu Plastyków Amatorów im. Morawskiego w Słupskim Ośrodku Kultury.

Rok 2013/2014

Chór rozpoczął swoją działalność próbą w dniu 4.09.2013 r. pod dyrekcją Pana Krzysztofa Plebanka. Próby odbywały się będą w każdą środę o godz. 11.00 w Słupskim Ośrodku Kultury ul. Br. Gierymskich.
Chór wystąpił na inauguracji roku akademickiego Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 27.09.2013 r.

Chór "Seniores Cantates" pod dyrekcją mgr Szymona Rogowskiego wystąpił z wiązanką piosenek naszej młodości "Gdzie się podziały tamte prywatki". Cała sala razem z chórzystami śpiewała piosenki Urszuli Sipińskiej i Czerwonych Gitar.
Chór występował realizując program "Przez edukację do aktywności społecznej" współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013.

Scenariusz i prowadzenie: Janina Lachowska

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Nasz chór wystapił w dniu 13 stycznia 2013 r. w sali widowiskowej Słupskiego Ośrodka Kultury z koncertem na rzecz WIELKIEJ ORKIESTRY ŚSWIĄTECZNEJ POMOCY
CHÓR W KOŚCIELE

W dniu 22 czerwca 2012 r. podczas uroczystej Mszy św. na zakończenie Roku Akademickiego 2011/2012, w kościele pw. Jana Kantego śpiewał chór Seniores Cantates. Dyrygował mgr Szymon Rogowski.

Chór w "Leśnej Oazie"

W dniu 9 stycznia 2012r. chór Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Seniores Cantates pod dyrekcją mgr Jolanty Otwinowskiej występował w Domu Pomocy Społecznej "Leśna Oaza" w Słupsku.
Świąteczne kolędowanie

Nasz chór Seniores Cantates 19 grudnia 2011r. występował w Integracyjnym Przedszkolu Miejskim nr 8 przy ul. Wiatracznej.
Przedszkolaki wspólnie z seniorami śpiewały kolędy.Tydzień wcześniej chór kolędował w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Jaracza w Słupsku.

Mamy wspólny cel

W dniu 5 listopada 2011 nasz chór Seniores Cantates pod dyrekcja p. mgr Jolanty Otwinowskiej uczestniczył w uroczystościach ochodów 10 rocznicy powstania Oddziału Caritas przy Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego
Koniec roku akademickiego

W dniu 16 czerwca zakończyliśmy Rok Akademicki 2010/2011
Chór w Kaplicy św. Jerzego

Nasz chór Seniores Cantates wziął udział w uroczystości poświeconej Janowi Pawlowi II. Uroczystość odbyła się w dniu 30 kwietnia 2011 w kaplicy św. Jerzego
Chór Seniores Cantates spiewa kolędy

W dniu 2 lutego 2011 roku o godz 18:30 chór Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Seniores Cantates pod dyrekcją mgr Jolanty Otwinowskiej uświetnił Mszę św. w kościele pw. św. Józefa.
Koncerty chóru Seniores Cantates

W święto Trzech Króli 6.01.2011 nasz chór Seniores Cantates wystąpił z koncertem kolęd dwukrotnie:

- o godz. 12:00 w kościele pw. św. Rodziny przy ul. Grottgera
- o godz. 17:00 w kościele Mariackim / koncert 5 chórów pod dyr. Jolanty
Otwinowskiej i Piotra Pędzicha

Spotkania Kaszubskie oraz kolejny koncert chóru

Dnia 11 czerwca 2010 r. w Kaplicy św. Jerzego w Słupsku odbyło się otwarcie wystawy malarskiej zatytułowanej "SPOTKANIA KASZUBSKIE", na której prezentowane będą obrazy włoskiego malarza PAOLO STATUTI.
Organizatorem wystawy jest Klub Plastyków im. Stefana Morawskiego przy Słupskim Ośrodku Kultury pod kierownictwem p. Elżbiety Żołyniak.
Ponieważ prace olejne tego artysty poświęcone są folklorowi kaszubskiemu, stały się one inspiracją do wzbogacenia przeżyć artystycznych u gości uczestniczących w wernisażu, poprzez prezentację pieśni kaszubskich w wykonaniu naszego chóru uniwersyteckiego, bo w repertuarze taki program chór posiada.
Ponieważ akustyka tej niewielkiej zabytkowej budowli jest nieoceniona, koncert był niezwykły w brzmieniu: goście rozkoszowali się wyraźną harmonią tak głosów żeńskich, jak i wyraźnie słyszalnych tenorów i basów. Bowiem w Kaplicy św. Jerzego jest jakby kilka muszli koncertowych w niedużej odległości - wzajemnie brzmiących, czego nawet kościoły w swej architekturze nie mają. Zadowolenie dyrygent - mgr Otwinowskiej, chórzystów i gości było oczywiste.
Występ chóru Seniores Cantates

Dnia 15 maja 2010 r. o godz. 22:00 w ramach corocznej Nocy Muzeów wystąpił chór Seniores Cantates w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku.
Występ chóru Seniores Cantates w Ratuszu

W dniu 25 marca 2010 r. o godz.11:00 w sali 211 Ratusza Miejskiego odbyła się w ramach Narodowego Dnia Życia konferencja "DZIADKI - DZIATKOM".
Konferencję zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Urząd Miejski w Słupsku i Referat Duszpasterstwa Rodzin Kurii Koszalińsko - Kołobrzeskiej.
Nasz chór Seniores Cantates pod dyrekcja mgr Jolanty Otwinowskiej rozpoczął konferencję.
Koncert kolęd

Nasz chór Seniores Cantates w dniu 31 stycznia 2010 o godz.13:00 uświetnił Mszę św. w kościele pw. św. Malksymiliana Kolbego koncertem kolęd.
Przygotowanie i prowadzenie chóru mgr Jolanta Otwinowska

Koncert kolęd

Nasz chór Seniores Cantates uświetnił koncertem kolęd Mszę św.
w dniu 17 stycznia 2010 o godz. 12:00 w Kościele pw. Jana Kantego.
Przygotowanie i prowadzenie chóru mgr Jolanta Otwinowska


Koncert

Na zaproszenie księdza Wojciecha Frochlicha - proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej p.w. św. Krzyża nasz chór Seniores Cantates uczestniczył w nabożeństwie, które uświetnił swoim śpiewem
w dniu 6 grudnia 2009 r.

Przygotowanie i prowadzenie chóru mgr Jolanta Otwinowska

Wystąpienie chóru Seniores Cantates

Na zaproszenie Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku chór Seniores Cantates wystąpił 7-mego października 2009 r podczas uroczystości rozpoczęcia Nowego Roku Akademickiego w Ustce.
Przygotowanie i prowadzenie chóru mgr Jolanta Otwinowska


Wyjazd chóru do Stargardu Szczecińskiego

Jest piątek 17 października 2008 roku. Ranek ponury, pada deszcz, jest zimno i wieje porywisty wiatr. O godz. 7-mej planowany wyjazd autokarem do Stargardu Szczecińskiego, chórzyści punktualnie z galowym ekwipunkiem śpiesznie wieszają ubiory w luku autokaru. Nie mają smutku na twarzach z powodu takiej niesprzyjającej,jesiennej aury, ponieważ w ich duszach maj. Dzisiaj również chórzyści świętują urodziny pani dyrygent-Jolanty Otwinowskiej. Lepiej być nie może. Chórzyści pierwsi życzą "Naszej Joli" wiele szczęścia i szlachetnego zdrowia. Rozbrzmiewa radosne ze szczerych serc wypływające "sto lat".
W takim nastroju rozpoczyna się podróż do Stargardu Szczecińskiego, która ma charakter rewizyty. Jedziemy na spotkanie z koleżankami i kolegami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Humory dopisują, bo i deszcz przestaje padać a zza chmur wygląda słońce, które będzie nam towarzyszyło przez cały dzień.
Jesteśmy po obiedzie i wspaniałym jesiennym spacerze w Klubie Garnizonowym. Oczekują nas gospodarze. Pan Prezes Stargardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ciepło i serdecznie wita nas i zaprasza do auli.
Nasz chór jako pierwszy zaprezentował swój repertuar. Następnie gospodarze prezentowali swój repertuar. A potem połączone chóry zaśpiewały hymn studencki.
Gospodarze przygotowali "słodkie przyjęcie" z kawą, herbatą i owocami. "Szwedzki stół" udekorowany jesiennymi, barwnymi listkami i fioletowymi "marcinkami" zapraszał wszystkich na drożdżowe ciasto ze śliwkami i kruszonką. Był czas na konwersację podczas delektowania się smakołykami. Wymieniano doświadczenia i spostrzeżenia. Sympatyczna atmosfera spotkania dobiegła końca, bo przed nami 3-godzinną podróż do domu.
Żegnaliśmy się śpiewem. Radosne tony melodii sprawiły, ze spontanicznie utworzył się taneczny krąg i takim miłym akcentem skończyła się nasza wizyta w zaprzyjaźnionym Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie Szczecińskim.

W dniach 7-8 czerwca 2008 roku nasz 36-osobowy chór SENIORES CANTATES uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie.

Były to pierwsze w Polsce Juwenalia III Wieku zorganizowane przez fundację AVE. W Juwenaliach wzięło udział 600 studentow III wieku

Juwenaliom towarzszylo motto "człowiek nie raz starzeje się w życiu,tylko wiele razy, ale też wiele razy bywa młody". Finałem Festwalu było wspólne wykonanie przez wszystkie uniwersyteckie chóry "Gaudeamus Igitur" z treścią w języku polskim. Była to pierwsza "daleka" podróż naszego chóru i dała nam wiele wspolnych wrażeń i radości.


7-8.06.2008


Chór SUTW w Zamku

W dniu 28 maja 2008 r. w Sali Rycerskiej Muzeum Pomorza Zachodniego w ramach Festwalu Nauki wystąpił chór. Przygotowania chóru podjęła się pani mgr Jolanta Otwinowska z Akademii Pomorskiej.

Stroje chórzystek sponsorowała firma Inter-styl.

interstyl.pl

28.05.2008


\
Seniores Cantates

Nasz chór Seniores Cantates istnieje od 2006 roku. Chór tworzą osoby nie mające profesjonalnego przygotowania muzycznego jedynie lubiące śpiewać i kochający muzykę
Dyrygentem od początku działalności jest p. Jolanta Otwinowska, która posiada umiejętność mobilizowania nas do doskonalenia możliwości wokalnych.
Ambicją chóru jest danie świadectwa, że mozolną pracą w każdym wieku można realizować swoje marzenia. Taką szansę daje nam uczestnictwo w zajęciach chóru. Nasze spotkania są dla nas eliksirem młodości dającym siłę funkcjonowania w rodzinach.
Stanowimy zintegrowaną grupę przyjaciół życzliwych i serdecznych, chętnie niosących pomoc w trudnych chwilach.
Radujemy się z tego powodu, że dane nam było teraz jako studentom Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku realizować się w takiej dziedzinie, na którą nie mieliśmy czasu będąc aktywnymi zawodowo.

Chórzyści