Sekcje SUTW

Historyczna Biologiczna Geograficzna Medyczna Językowa
Brydżowa Turystyczna Gimnastyczna Pływacka Filmowa
Literacka Chór Teatralna Wolontariat Ceramiczna
Miłośn. Słupska Komputerowa Kabaretowa Malarska Historii SztukiSekcja Brydżowa

Zajęcia Sekcji Brydżowej odbywają się w kazdą środę w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6 od godz. 10:00
Turnieje brydżowe odbywają się we wtorki i piątki od godz. 9:00 w Słupskim Osrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1

Kierownik Sekcji: Zdzisław Drewniak tel: 601684253


WIGILIA BRYDŻYSTÓW
SŁUPSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIGO WIEKU
2007

Już na początku grudnia padały propozycje, abyśmy zorganizowali wigilię w ramach naszej sekcji, zapraszając członków sekcji brydżowej " Bez atu". Zgoda oczywista! Głównym organizatorem, pomysłodawcą i logistą okazał się nasz nowy kolega, niezastąpiony Ignacy. Z kalendarzem w ręku uzgodnił z nami datę - wtorek, 18 grudnia.
Dzień ten był dla nas dniem odświętnym - niepowtarzalne wigilijne spotkanie ludzi, którzy od kilku lat spotykają się, grając w brydża. Tym razem też pogramy, ale karty będą na dalszym planie. Czeka nas opłatek, życzenia, podarki i stół z ciastem i owocami.

Pamiętamy o wydarzeniu z przed 2000 lat i związaną z tym tradycją.

"Gdyby nie Gwiazda w Betlejem
za jakim światłem iść?
Jakich sięgać wyżyn?
I jak patrzeć na świat?"

Wtorek 18.12.2007
Już po godzinie 9 rano do SOK przy ul. Br. Gierymskich idą brydżyści, skupieni, pełni w sercach serdeczności, łagodności. Ongiś tak szli za Gwiazdą pasterze by ujrzeć Wielkie Wydarzenie - Narodzenie Pana, które przyniesie ludziom dobro i radość, miłość i umiejętność przebaczenia.
My również oczekujemy na moment przełamania się opłatkiem, który symbolizuje dzielenie się wszystkim , ale znaczy coś więcej - zaniechanie sporów, zapomnienie urazów, uprzedzeń, przełamanie się w kierunku przebaczania i życzliwości.
Pasterze i pastuszkowie nieśli dary. Brydżyści teraz też coś niecoś dźwigali. Najbardziej "objuczony" był Ignacy. Niósł dużą blachę ciasta, serwetę, papierowe naczynia i inne potrzebne przedmioty i własnoręcznie przygotowane upominki dla wszystkich. Marian podążał z koszem owoców. Stasia "Młodsza" z tajemniczym, uroczym uśmiechem przyniosła wino porzeczkowe własnego wyrobu. Marek z kolegami zadbali o symboliczny toast "Kadarką" za zdrowie i pomyslność. Stasia "Starsza" dodała na stół mandarynki. Na czołowym miejscu, na białym porcelanowym talerzyku królował opłatek.
Z uwagi, że kilka osób nie mogło przyjść z rana, jeno około południa (Henia, Wandzia, Helenka i Antoni) postanowiono "uroczystość wigilijną" rozpocząć nieco później.
Rozpoczęliśmy grę w brydża. Wręczaliśmy sobie indywidualne podarki. Wzruszenia i podzięko-wania, mocniejsze bicia serca.
Godzina trzynasta!
Marek jako prezes naszej sekcji złożył życzenia, pełne serdeczności, ciepła i bliskości.
Następnie zaczęliśmy dzielić się opłatkiem. Życzenia: zdrowia, pomyślności, spotykania się w przyjacielskiej atmosferze powtarzały się. Dzięki naszym spotkaniom brydżowym stajemy się coraz bliżsi sobie. Niepokoimy się jeśli ktoś dłuższy czas nie przychodzi, lub zachoruje. Niestety, czasem jakaś "bomba" wybucha podczas rozgrywek. Zdarza się tak w najlepszej rodzinie. Właśnie w takim wigilijnym dniu należy o tym zapomnieć i nie wracać do przykrych wspomnień.
Mile zaskoczył nas Ignacy. Wszyscy otrzymaliśmy wykonane własnoręcznie (choinki i mikołajki oraz życzenia z tekstem Jana Kasprowicza:
"Przy Wigilijnym stole
łamiąc opłatek święty,
pomnijcie, że ten dzień radosny
w miłości jest poczęty."
Przez dobrą chwilę sala była widokiem ludzi podchodzących do siebie, mówiących z uśmiechem, wymieniających uściski. Wszyscy ze wszystkimi. Niektórym pojawiły się łzy w oczach. Panie stosownie, uroczyście ubrane, miłe. Panowie dostojni, szarmanccy. Nic dziwnego, że powtarzano zdania, opinie - oj, jak dobrze, że nasza sekcja potrafi coś zorganizować, coś co nas łączy, zbliża, co przystoi ludziom. Jak można nie zauważyć, że Marcela podchodziła i każdemu wręczała czekoladowego Mikołajka i to z jakim uśmiechem! A Wanda, jak zwykle popisywała się śnieżynkami - frywolitkami, własnoręcznie wykonanymi. Halina wykonała stroiki - co za talenty I Lucynka zaskoczyła nas mile przynosząc gałązkę jemioły dla każdego. Nie wiadomo dlaczego Stasio nosił aż dwie w butonierce i tajemniczo się uśmiechał. Sic! Drugi Stanisław (jako rolnik-praktyk) chciał się przekonać czy jemioła "działa" i zawiesił ją nad głową Marka i...chyba "zadziałała". Jedliśmy pyszne ciasto wiśniowe, smakowała kawa, czekoladki, południowe owoce i ...czerwone wino.
Chociaż nie było jeszcze świątecznej dekoracji i nie śpiewaliśmy kolęd, to każdy z nas z tego wigilijnego spotkania wyniósł w sercu i pamięci coś świątecznego, pięknego. Nad nami unosiły się słowa i melodie kolęd: "Bóg się rodzi", "Cicha Noc", "Lulajże Jezuniu".

Opracowała: Wanda Szuflita

 


Pierwszy turniej brydżowy pt "Zmagania seniorów"

W dniu 11.04.2008 odbył, się w Słupskim Ośrodku Kultury PIERWSZY TURNIEJ BRYDŻOWY pomiędzy Uniwersytetami Trzeciego Wieku.
W turnieju brały udział, pary z UTW z : Gdyni, Torunia, Stargardu Szczecińskiego, Ustki oraz ze Słupskiego Ośrodka Kultury.
Organizatorem Turnieju był, Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Była to realizacja zadania publicznego Urzędu Miejskiego w Słupsku Pt "Zmagania seniorów"
Pierwsze miejsce zajęła para z Słupskiego Ośrodka Kultury. Dyplomy uczestnikom turnieju oraz puchary - zwycięzcom wręczył, pan Prezydent Kwiatkowski.

Zapraszamy do galerii.

13.04.2008


Kto gra w brydża, temu mózg zaczyna rdzewieć później

Najpiękniejsze jest to, że brydż jest ofertą dla ludzi w każdym wieku i o różnych predyspozycjach.
Do jednego stolika zasiadają emeryci, inwalidzi, mistrzowie i całkiem młodzi ludzie
Sekcja nasza powstała na przełomie lat 2005 / 2006 i oto jej pierwsi uczestnicy:
1. Błaszczyk Barbara
2. Bogusz Halina
3. Bulsiewicz Henryka
4. Czarnecki Marek
5. Czupajło Stanisław
6. Głowińska Henryka
7. Hofmańska Barbara
8. Ś.P. Mikucki Ignacy (zm. 2008 r)
9. Olszlegier Antoni
10. Orłowska Stanisława
11. Piwowarska Stanisława
12. Pietrasiewicz Janina
13. Ryba Danuta
14. Szczepkowska Lucyna
15. Szuflita Wanda
16. Wilczyńska Marcela
17. Ś.P. Wilgosiewicz Stanisław (zm. 2008 r)

W następnych latach wstąpili do sekcji nowi uczestnicy:
1. Korczyński Marian
2. Korneluk Helena
3. Michalak Bogdan
4. Nita Stanisław
5. Wiśniowska Wanda

Brydż to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu i doskonały trening umysłowy, a studenci SUTW czasu tego mają wiele.
W dniu 11.04.2008 r. odbył się I Międzymiastowy Turniej Parami w brydżu sportowym UTW. SUTW zaprosił uczestików z Torunia, Gdyni, Stargardu Szczecińskiego, Ustki o puchar Prezydenta Miasta Słupska.
Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Pani Prezes Urszula Wyrwa, Stanisława Orłowska, Henryka Głowińska, Ignacy Mikucki, i Marek Czarnecki - szef sekcji brydżowej.
Wszyscy uczestnicy turnieju, skupieni, wyglądający dostojnie, można to było zauważyć iż to III wiek dojrzałości - to jeszcze uroda i moda...
Przy 12 stolikach brydżyści po wylosowaniu numerów startujących, zajęli miejsca. Turniej czas zacząć

Na zwycięzców czekały piękne puchary i dyplomy, a nawet zostali nagrodzeniu uczestnicy, którzy uplasowali się w pierwszej 10 włącznie. Po zakończeniu rozgrywek (30 rozdań) zostały wręczone puchary i dyplomy przez wideprezydenta miasta słupska - Ryszarda Kwiatkowskiego.
Sędzina - Pani Maria Pleskot - Tomaszewska powiedziała, że nie ma przegranych, są wszyscy zwycięzcami, już sam przyjazd i uczestnictwo w turnieju jest zaszczytem dla wszystkich.
Każdy przyjezdny zawodnik otrzymał od organizatora miłe suweniry, by pamiętali o tej imprezie.

Turniej został zorganizowany wg projektu "zmagania seniorów" - sfinansowanego przez Wydział Kultury przu Urzędzie Miasta Słupsk. Z Uśmiechem na ustach i z podziękowaniami dla organizatorów - odjeżdżające ekipy UTW - mówiły do zobaczenia w następnym turnieju.

Oprócz spotkań cotygodniowych we wtorek i piątek zorganizowany został wspólnie z uczestnikami brzydża sportowego SOK i naszej sekcji, turniej indywidualny brydża sportowego, który rozpoczął się w styczniu 2009 r. a zakończy się w ostatnim dniu czerwca.
Brydżyści UTW spotykają się także na rozgrywkach w posiadłości agroturystycznej Państwa Rybów, gdzie mile spędzamy tam czas

23 - 24.05.2009 były dniami zorganizowania II Międzymiastowego Turnieju Brydżowego współfinansowany przez Wydział Kultury i Sportu Urzedu Miesta Słupsk. Tym razem gościliśmy nowe Uniwersytety z kołobrzegu, Koszalina, Szczecina, w sumie było 6 uniwersytetów.
Wszyscy bardzo przeżywali dwudniowe zmagania, ale po zakończeniu Turnieju było widać na twarzach uczestników zadowolenie i deklaracje o spotkaniu w następnym takim turnieju.

I miejsce zajęła drużyna ze Stargardu Szczecińskiego
II miejsce zajęła drużyna z Torunia
III miejsce zajęła drużyna z UTW Słupsk w składzie: Stanisława Orłowska i Marek Czarnecki

Trzeci turniej brydżowy seniorów


Dnia 9 - 10 kwietnia 2010 r. odbył się III Turniej Brydżowy Seniorów (organizatorem 2 poprzednich Turniejów był również Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku). Miejscem zmagań seniorów był Słupski Ośrodek Kultury
ul. Braci Gierymskich 1.
Uczestnicy Turnieju to słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku: ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Gdyni, Słupska oraz klubowicze ze Słupskiego Ośrodka Kultury

W pierwszym dniu rozgrywek zajęli miejsca:
I - para z UTW Słupsk, M. Czarnecki, S. Nita
II - para z UTW Gdynia B. T. Tokajowie
III - para z UTW Gdynia I. Maciejak, Z. Porębski

W drugim dniu rozgrywek zajęli miejsca:
I - para z Słupskiego Ośrodka Kultury, J. Kublik, W. Paszkowski
II - para z Słupskiego Ośrodka Kultury, B. Kruczkowski,T. Podbielski
III - para z Słupskiego Ośrodka Kultury, H. Gryko, Z. Kostecki

W pierwszej dziesiątce znalazła się para z SUTW: Lucyna Szczepkowska i Bogdan MichalakWięcej zdjęć w galerii "Sekcja Brydżowa"

JESTEM W FORMIE

Metrykalnie przekroczyłam osiemdziesiąty rok życia. Poważny etap. Zasadnicze dla mnie pytanie brzmi:
-co to znaczy forma ?
-w czym się wyraża moja forma ?
Wiem, że w dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim sprawność fizyczna nas, ludzi w tzw. III wieku. Podziwiamy grupy emerytów maszerujących z kijkami. Właśnie członkowie naszego Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku licznie uczestniczą w marszach treningowych i w nordic walking. Oni są w formie widocznej.
Godni pochwały są nasi chórzyści. Co tydzień mają próby śpiewu. Siłą woli przez dłuższy czas na stojąco wykonują ambitne utwory. Uczestniczą w imprezach w Słupsku i poza Słupskiem. To wymaga formy i kondycji, przecież każdy z nich ma metrykę III wieku. Na poczštku miesiąca kwietnia br. sekcja brydżowa Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowała 3-ci już Turniej Brydża Sportowego Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Poprzednie turnieje odbyły się również w naszym Uniwersytecie. Do udziału w zaproszono sekcje brydżowe UTW z innych miast.
Organizacja imprezy wymagała poważnej pracy wielu ludzi. Przygotowania i przebieg wypadły znakomicie. Była forma w szerokim pojęciu.
A my brydżyści na czas trwania turnieju potrzebujemy jakiejś formy?
O tak! I to jakiej! Przez 2 dni po 6 godzin średnio (och jak bolał kręgosłup) główkowania, poważnego skupienia i nie uniknionego stresu kończyliśmy turniej w pierwszym dniu.
Po nieprzespanej (z wrażenia) nocy już o godzinie 9 -ej rozpoczęliśmy
2 -gi dzień turnieju. Moja kondycja była słabsza ale głowa pełna gotowości do gry.
Wytrwałam do końca turnieju. Zatem forma fizyczno-psychiczna wystarczająca, nieprawdaż? Jestem zadowolona, że wtedy kiedy potrzeba jest i forma. W moim indywidualnym przypadku towarzysząca mi forma jest moim sukcesem.
Wanda Szuflita

Słupsk, kwiecień 2010


IV Turniej Brydża Sportowego UTW

W dniu 1 października 2011r. w Sali Słupskiego Ośrodka Kultury odbył się IV Turniej Brydża Sportowego UTW o puchar Prezydenta Miasta Słupska.
Uczestnikami Turnieju byli brydżyści UTW z Gdyni, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Szczecina, Słupska oraz brydżyści Słupskiego Ośrodka Kultury.


I miejsce zajęła drużyna Słupskiego Ośrodka Kultury,
II miejsce zajęła drużyna UTW Gdynia
III miejsce zajęła drużyna UTW Pyrzyce i UTW Słupsk
Indywidualnie zwyciężyła para: Barbara Falkowska, Tadeusz Podbielski - Słupski Ośrodek Kultury.

Turniej brydża sportowego

Członkowie Sekcji Brydżowej Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w odbywającym się od 13 września do 15 grudnia 2011r. Turnieju Brydża Sportowego o puchar Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury. W turnieju brało udział 30 zawodników z SOK i SUTW.

Nasi brydżyści uplasowali się następująco:

II miejsce - Stefan Mollin
III miejsce Marek Czarnecki
X miejsce Stanisława Orłowska.BRYDŻYŚCI NA START

Na zaproszenie Pyrzyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 22.04.2012 slupska drużyna wzięła udział w rozgrywkach. W rozgrywkach bralo udział 14 drużyn z 6 UTW. Nasza drużyna w składzie: Czarnecki Marek, Mollin Stefan, Ryba Danuta i Szczepkowska Lucyna zajęła V miejsce.
V TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU

W dniu 12 maja 2012 roku byliśmy organizatorami V Turnieju Brydża Sportowego. W Turnieju uczestniczyli przedstawiciele 6 Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz brydżyści Słupskiego Ośrodka Kultury.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Indywidualnie zwyciężyla para z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu.
GRATULACJE DLA BRYDŻYSTÓW

W dniu 24 sierpnia 2012 r. uczestniczyliśmy w rozgrywkach brydżowych seniorów Uniwersytetów Trzeciego Wieku.Organizatorem rozgrywek był Stargardzki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
- Nasza drużyna zajęła 1 miejsce
- 2 miejsce w rywalizacji parami zajęli nasi brydżyści -para: Krupiński-Szczechowicz.
- Słupskie 4 pary znalazły się w 10-ce na 17 grajacych par.
Gratulujemy.

WIGILIA U BRYDŻYSTÓW 2013

13 grudnia 2013 r. Wigilia brydżystów w Centrum Pozarządowych Inicjatyw Obywatelskich. Gościł u nas pan Prezydent Maciej Kobyliński.
TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO

Dnia 30 sierpnia 2013 r. w sali Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie Szczecińskim odbył się IV Ogólnopolski Turniej w Brydżu Sportowym Uniwersytetów Trzeciego Wieku o Puchar Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński Sławomira Pajora, Starosty Stargardzkiego Waldemara Gila, Prezesa UTW Stanisława Bartosika. Startowało 32 zawodników, w tym 6 par z naszego Uniwersytetu. Drużynowo wygrał UTW Słupsk przed Stargardem, Pyrzycami i Szczecinem.

W turnieju par kolejność była następująca:

1) S. Orłowska - D. Ryba - Słupsk,
2) B. Ulas - S. Stec - Pyrzyce,
3) W. Mateńko - J. Dziemidowicz - Stargard,
4) Z. Słowiński - B. Wiliński - Stargard,
5) T. Mediuch - J. Babiniec - Stargard.

Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjno - sportowym, co zgodnie podkreślili uczestnicy imprezy.
TURNIEJ BRYDŻA O PUCHAR PREZESA SŁUPSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

W dniach 14 i 15 kwietnia 2013r. w Słupskim Ośrodku Kultury odbył się turniej brydżowy, w którym brało udział 55 osób reprezentujących Uniwersytety Trzeciego Wieku z Kołobrzegu, Polic, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego i Słupska oraz brydżyści zrzeszeni w Słupskim Ośrodku Kultury i Klubie EMKA Słupskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Czyn".

Lauretami zostali:

14.04.2013
- I miejsce Słupski UTW
- II i III miejsce UTW Stargard Szczeciński

15.04.2013
- I miejsce SOK Słupsk
- II miejsce UTW Kołobrzeg
- III miejsce SOK Słupsk

Turnieje brydżowe są jednym z działań zadania publicznego SUTW "Przez edukację do aktywności społecznej" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013.

NASI GÓRĄ

W dniu 30 sierpnia w Stargardzie Szczecińskim uczestniczyliśmy w Międzyuniwersyteckim Turnieju Brydża Sportowego o puchar Starosty Stargardzkiego. W Turnieju brało udział 16 par.
Para SUTW: Danuta Ryba - Stanisława Orłowska zajęła I miejsce.
Również nasza drużyna w składzie: Marek Czarnecki, Zdzisław Drewniak, Stefan Molin, Stanisława Orłowska, Danuta Ryba i Lucyna Szczepkowska zajęła I miejsce.
GRATULUJEMY

ŁĄCZYMY POKOLENIA

SUTW przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury zorganizował
13 grudnia 2013 r "Turniej brydża Sportowego parami seniorzy i młodzież". W rozgrywkach uczestniczyły 54 osoby. Na zwycięzców trzech pierwszych miejsc czekały puchary. Były również niespodzianki - puchary:

- za "szczęśliwe miejsce 13 miejsce" ( turniej odbywał się trzynastego i w piątek),
- dla najstarszego i najmłodszego zawodnika

Turniej przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze.

WYNIKI
W kategorii seniorzy:
I miejsce Łukasz Gackowski - Józef Maruszak - SOK
II miejsce Stanisława Orłowska - Lucyna Szczepkowska - SUTW
III miejsce Barbara Falkowska - Tadeusz Podbielski - SOK.

W kategorii młodzież:
I miejsce Dominik Krajnik - Wojciech Okuniewski - Gimnazjum nr 3,
II miejsce Marek Biel - Cyprian Gulda - I LO
III miejsce Natalia Szymanek - Oliwia Zbrojewska -I LO i Gimnazjum nr 3

Turniej odbywał w ramach realizowanego przez SUTW zadania publicznego "Przez edukację do aktywności społecznej- kontynuacja" współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.

NASI BRYDŻYŚCI W PYRZYCACH

W dniu 11 maja 2014 r. odbył się V TURNIEJ PAR BRYDŻA SPORTOWEGO UNIWESYTETÓW III WIEKU o puchar Burmistrza Pyrzyc. W turnieju uczestniczyła drużyna SUTW, która zajęła III miejsce i została nagrodzona pucharem. Gratulujemy!
SUKCES BRYDŻYSTÓW

Na zaproszenie Stargardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nasi brydżyści w dniu 12.09.2014 uczestniczyli w Turnieju Brydżowym Seniorów UTW. W Turnieju bralo udzał 5 UTW. Nasza druzyna w składzie: Marek Czarnecki, Helena Korneluk, Stefan Molin, Danuta Ryba zajęła I miejsce. Indywidualnie para Stefan Molin-Danuta Ryba zajęła II miejsce, natomiast para Zdzisław Drewniak - Lucyna Szczepłocka -III miejsce. Zdobyte puchary /ufundowane przez Starostę Stargardzkiego / przybyły do Słupska i powiększyły w biurze SUTW kolekcję pucharów.

NASI Z PUCHAREM

Brydżyści SUTW brali udział w VI Turnieju Brydżowym Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Pyrzycach. Turniej odbyl się 15 marca 2015 r a brało w nim udział 19 par. Nasi uczestnicy Turnieju to: Lucyna Sczepkowska, Stanisława Orłowska, Walentyna Gugłak, Marek Czarnecki i Zdzisław Drewniak. Para: Lucyna Szczepłocka-Zdzisław Drewniak zajęła III miejsce. Zdobyty puchar powędrował na honorowe miejsce w biurze SUTW.
IV TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO: SENIORZY - MŁODZIEŻ

W dniu 26.02.2016 w Młodziezowym Domu Kultury został rozegrany IV Turniej Brydża Sportowego seniorzy-młodzież o puchar Prezydenta Miasta Słupska.
Turniej wygrała para Marek Musiałek - Marek Schulz. Z naszych zawodników czołowe lokaty zajęli:

- II miejsce Danuta Ryba-Stefan Mollin
- IV miejsce Walentyna Bugłak-Jan Rychlicki

Wśród młodziezy najlepsze miejsce nagrodzone pucharami zajęła prawa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Puchary dla super seniorów zdobyła para kobieca Marcela Wilczyńska - Sabina Szczechowicz - łączny wiek 165 lat. Wielkie gratulacje!!!!!

W dniu 15.03.2016 z okazji Dnia Kobiet odbył się turniej brydżowy par mixtowych o puchar Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury. Startowało 13 par. Wygrała para Zuzanna Strok-Marek Schulz. II miejsce zajęły wspólnie pary Lucyna Szczepkowska-Zdzisław Drewniak i Walentyna Bugłak-Jan Rychlicki.


BRYDŻYŚCI W SZCZECINIE

W dniu 29.03.2015 nasi brydzyści /Danuta Ryba, Stefan Molin, Luczyna Szczepkowska, Zdzisław Drewniak, Stanisława Orłowka, Wanda Wiśniowska, Marek Czarnecki uczestniczyli w Turnieju Brydżowym w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczecinie. Startowało 27 par z 6 uniwersytetów trzeciego wieku. Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu przy równorzędnej ilosci punktów z drużyną ze Szczecina. /58 pkt/. Nasza para: Danuta Ryba - Stefan Molin zajęła II miejsce a para: Lucyna Szczepkowska - Zdzisław Drewniak - IV miejsce.
GRATULUJEMY

ŁĄCZYMY POKOLENIA

W dniu 11.04.2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku odbył się turniej brydżowy "ŁĄCZYMY POKOLENIA". Startowało 19 par a wśród nich nasi członkowie Sekcji Brydżowej Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Wanda Wiśniowska, Danuta Ryba, Stanisława Orłowska, Lucyna Szczepkowska, Helena Korneluk, Stefan Molin, Zdzisław Drwewniak, Marek Czarnecki, Jerzy Krupiński.

PUCHAR SENIORKI zdobyła Stasia Orłowska.
Gratulujemy

GRAMY I WYGRYWAMY

17 maja 2015 r. zorganizowaliśmy w ramach otwarte rozgrywki brydża sportowego dla seniorów słupskich - imprezę środowiskową której celem była aktywizacja i integracja tej grupy wiekowej oraz popularyzacja brydża sortowego wśród seniorów

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc:

I. Walentyna Bugłak (SUTW) i Andrzej Prusiński (SOK)
II. Helena Korneluk (SUTW) i Jerzy Rychlicki (EMKA)
III. Wanda Szuflita (SUTW) i Stanisław Nita(SUTW)

Rozgrywki zrealizowano w ramach zadania publicznego "Musimy, możemy, chcemy spowolnić proces starzenia", współfinansowanego przez Urząd Miasta Słupsk.
GRAMY W STARGARDZIE SZCZECINSKIM

W dniu 11.09.2015 rozegrano w Stargardzie Szczecinskim Turniej Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Startowało 19 par oraz 6 drużyn.
W klasyfikacji drużynowej zajeliśmy II miejsce za Stargardem Szczecińskim. Wśród par III miejsce zajęli Danuta Ryba ze Stefanem Molinem a V miejsce - Lucyna Szczepkowska ze Zdzisławem Drewniakiem.

BRYDŻYŚCI W DNIU NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 13.11.2015 rozegrano Turniej z okazji Dnia Niepodległości o puchar Dyrektora SOK-u. Startowało 16 par a Najwyższą likatę z naszych par / II miejsce/ zajęli: Danuta Ryba ze Stefanem Molinem. VII miejsce zjęła para: Helena Korneluk z patnerem. Puchar dla najlepszej seniorki otrzymała Lucyna Szczepkowska.


TURNIEJE, TURNIEJE

W dniu 02.12.2015 członkowie Sekcji Brydżowej SUTW rozegrali turniej brydza sportowego.SŁUPSKIE MISTRZOSTWA BRYDŻOWE

W dniu 02.12.2015 odbyły się w SOK-u mistrzostwa SŁUPSKIEGO TOWARZYSTWA BRYDŻOWEGO par mixtowych. W zawodach startowało 20 par.Najwyżej z naszych par V miejsce zajęli: Lucyna Szczepkowska ze Zdzisławem Drewniakim. Wysokie miejsce zajeli również: Walentyna Buglak /VI miejsce/, Zuzanna Strok /VII miejsce/ i Henryka Głowińska /10 miejsce/ z partnerami.

TURNIEJ BRYDŻOWY

W miesiącu maju 2017 został zakończony długofalowy turniej brydża sportowego o puchary dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury. Turniej trwał od 17 stycznia do 12 maja. Rozegrano 32 turnieje - na maksy, punkty meczowe i indywidualne. Ogółem startowało 48 zawodników w tym 17 kobiet. Wśród uczestników było 13 osób z SUTW. Klasyfikację ogólną wygrał Tadeusz Podbielski z SOK Słupsk przed Zdzisławem Drewniakiem z naszego Uniwersytetu. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła nasza zawodniczka Lucyna Szczepkowska ( czwarta w klasyfikacji ogólnej). Trzecie miejsce zajęła Danuta Ryba. czołowe miejsca w punktacji długofalowej zajęli również Walentyna Bugłak, Jak Krupiński i Stefan Mollin.

ZAKOŃCZENIE XI CYKLU BRYDŻOWEGO

W Słupskim Ośrodku Kultury zakończył się w miesiącu lutym XI Cykl brydżowy o puchary dyrektora tej placówki. Rozgrywki trwały od 14.09.2015 r. do 4.02.2016 r. i w ramach tego odbyło się 35 turniejów (na maxy, punkty meczowe, indywidualne), w których startowało 46 uczestników (w tym 16 studentów SUTW).
Z zawodników SUTW czołowe lokaty zajęli:

3 miejsce - Marek Czarnecki
5 miejsce - Danuta Ryba
7 miejsce - Stefan Mollin

W czasie zakończenia podziękowano Stanisławie Orłowskiej i Janowi Krupińskiemu za duże zaangażowanie w organizacji turnieju.
TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO MŁODZIEŻ + SENIORZY

W dniu 27.02.2016 odbył się integracyjny Turniej Brydża Sportowego Młodzież + Seniorzy. Tym razem pierwsze miejca zajęła młodzież. Seniorzy zajęli: Walentyna Bugłak -IV miejsce; Stanisława Piwowarska + Zuzanna Strok-V miejsce.
Turniej był częścią zadania publicznego współfinansowanego przez Urząd Miejski Słupsk.